Neviditelná výstava je nevšedním zážitkem, který vám otevře oči.

Rubrika: Hlavní stránka

Hodnocení: 70 % (Thumb up!)

Svět slepoty a tmy? Pro mě osobně depresivní téma, takže proč se o to zajímat ještě více? A jít na výstavu? Co mi asi můžou ukázat?

Zní dost sobecky od někoho, kdo je víceméně naprosto zdráv (zaťukávám to),  ale podobné myšlenky mi proběhly hlavou. Nyní se za ně omlouvám.

Neviditelná výstava, která má svůj domov na Novoměstské radnici, mi otevřela oči a hlavně pootočila moje nahlížení na vše s tím spojené a hlavně lidi, kteří nemají takové štěstí, jako většina z nás. U mě tedy snad byl cíl splněn. :o)

Veselé téma to určitě není, ale že bych odcházel s depresí nemůžu vůbec říct, ba naopak. Celý koncept je o tom, že vás na hodinu ponoří do absolutní tmy, kde se musíte spolehnout jen na svoje zbylé smysly a průvodce, který v takovém světě žije.

Prohlídnete si, respektive prošmátráte se bytem, ocitnete se v lese nebo na ulici a nakonec skončíte v baru. Cestou osaháváte i zbylé (neznámé) členy a členky této dobrodužné výpravy, což může být samo o sobě zdrojem vtipných situací.

Sympatický průvodce vás zasypává dotazy nebo úkoly. A zároveň svým vyprávěním přibližuje život nevidomých.

Až na některé "nedostatky" je svět nevidomých stejný, jako ten náš, v dobrém i špatném. Jsou to lidé, kteří nepotřebují nebo nutně nevyžadují soucit, nechtějí být na hraně společnosti. Jsou její rovnocennou součástí. A tak se na ně máme dívat. Nic víc.

Dle místních informací by výstava měla trvat minimálně ještě dva roky. Takže neváhejte. :o)


Následující: Interstellar

Předchozí: Pražský filmový orchestr a večer plný sci-fi