Legendární značka Technics se vrací ve jménu znovuobjevování hudby.

Rubrika: Technika

Hodnocení: 74 % (Thumb up!)

Panasonic v Berlíně (IFA 2014) oznámil návrat značky Technics na evropský trh (u nás někdy koncem roku), která de facto před čtyřmi lety zanikla.

Já a jistě mnoho dalších jedinců si pamatuje legendární gramofony SL-1210, které jsem za "mladších" let obdivoval na nejedné klubové party pod rukama zkušených DJs. Kdo měl doma hifi sestavu z komponentů této značky byl bůh! :o)

Jenže jak se zdá nekoná se návrat do stejného segmentu. Technics si to namířil do nejvyšší třídy (high-end), čili se můžeme těšit na výrobky, které nejspíš normální smrtelník mít doma nebude. A obdivovat je budeme moci maximálně na papíře nebo ve specializovaných poslechových studiích.

Technics

Toto obnovení oznámila nová ředitelka celého projektu Michiko Ogawa, jakožto dřívější audio inženýrka produktů Technics a současně v Japonsku velmi známá a oblíbená jazzová pianistka.

Dá se tedy předpokládat, že významu nového sloganu značky “Znovu objevujeme hudbu” bude učiněno za dost.

Technics

A já osobně věřím, že pořadatelé jediné výstavy u nás, která má v hledáčku právě špičkovou elektroniku, budou osloveni Panasonicem nebo jiným oficiálním dealerem. Abychom si my fanouškové mohli poslechnout a prohlédnout nové produkty.

Snad to není úplně nereálné přání. Uvidíme jak dopadne výstava HIGH END PRAHA 2015.


Předchozí: Dolby Atmos v domácím prostředí