Kitchen Confidential. Na dobrý seriál není nikdy pozdě.

Rubrika: Video

Hodnocení: 75 % (Thumb up!)

Nebýt mého kolegy zřejmě bych o tomto seriálu vůbec nevěděl. Díky Pavle!

Ono se také není čemu divit, není to zrovna nejnovější kousek a konec konců ani nejdelší. Premiéra se datuje k roku 2005 a světlo světa spatřilo pouze 13 epizod, což považuji za velkou škodu (další natáčení bylo zrušeno).

Anthony Bourdain, světoznámý šéfkuchař, vydal autobiografickou knihu (prý) plnou drog, alkoholu, sexu a vaření v těch nejlepších restauracích. 

Z knihy volně vychází i samotný seriál. Jack Bourdain (Bradley Cooper) je geniální šéfkuchař, který si užívá života na plno, což rozhodně neprospívá jeho kariéře. Padne na kuchařské dno, ale naštěstí dostane druhou šanci, sestaví hvězdný tým a má možnost se znovu dostat na výsluní. Máte tedy možnost podívat se na to, co vše se v takové kuchyni může dít.

Nejde o drama, i když to tak může znít. Jde o sitcom se vším všudy. Nechci více prozrazovat, já se několik večerů skvěle bavil.

Když už jsem se začal pídit po tom, kdo je Anthony a co vlastně dělá ukázalo se, že je to opravdu velmi čilý člověk a mě jeho životní příběh zajímá. Musel jsem si jednoduše knihu Důvěrnosti z kuchyně (český překlad) objednat :o)

Dokonce se ukázalo, že díky své kuchařsko-cestovatelské show navštívil i Prahu.


Následující: Interstellar

Předchozí: Chef